Kurumda Bulunarak İş Bıraktık - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 2 Kasım 2022 Çarşamba

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası olarak Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun sahanın ihtiyaçlarına yanıt verecek nitelikte yeniden düzenlenmesi ve Kariyer Basamakları Sistemi’nin kaldırılması talepleriyle, 2 Kasım 2022 Çarşamba günü kurumda bulunarak iş bıraktık.

Kurumda Bulunarak İş Bıraktık
Bilindiği gibi sendikamızın öğretmenlik meslek Kanunu'na taslak halinden itibaren itirazları nettir. Eğitim Gücü Sen ÖMK’nın yılların özlemine yanıt veremediğinin altını sürekli çizmektedir. Ayrıca kanunun dayanak olduğu öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği’nde ekonomik kazancın sınava dayalı olması, sahada tartışma konusu olmuştur.

Eğitim Gücü Sen, eğitim çalışanlarının tepkilerine duyarsız kalmayarak konuya yönelik sürecin başından itibaren hukuki yollara başvurmuştur. Ayrıca CİMER dilekçe, siyasi parti ve bürokratlara e-Posta etkinliği, çeşitli tarihlerde genel merkez ve il bazında yapılan basın açıklamaları ve son olarak tüm Türkiye'de eş zamanlı biçimde yapılan basın açıklamaları tertiplemiştir.

Sendikamız bu etkinlikleri konuya yönelik bakanlığın olumlu dönüş vereceği beklentisi ile gerçekleştirmiştir. Ancak Sayın Milli Eğitim Bakanının son açıklamaları, sendikamızı yeniden harekete geçirerek 2 Kasım 2022 tarihinde kurumda bulunarak iş bırakma eylem kararı almaya itmiştir.

Üyelerimiz tarafından 2 Kasım 2022 Çarşamba günü kurumda bulunarak iş bırakma eylemi gerçekleştirilmiştir. Sendikamız konunun takipçisi olmaya ve konuyla ilgili olarak sahanın nabzını tutmaya devam edecektir.
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik