Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Göz Ardı Ederek Öğretmenlerin Kişisel Bilgilerini Rızaları Dışında Paylaşılması Sonucu Yaşanan Mağduriyetten Sorumlu Kişiler Hakkında İşlem Başlatılmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 8 Şubat 2024 Perşembe
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Göz Ardı Ederek Öğretmenlerin Kişisel Bilgilerini Rızaları Dışında Paylaşılması Sonucu Yaşanan Mağduriyetten Sorumlu Kişiler Hakkında İşlem Başlatılmasını Talep Ettik

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün tüm okullara göndermiş olduğu 25.01.2024 tarih ve E-84811260-299-95182836 sayılı yazısında icap görevi verilen öğretmenlerin kişisel bilgileri açık şekilde yazı ekinde sunulmuştur. Listedeki tüm öğretmenlerimizin T.C. kimlik numaraları, ev adresleri, telefon numaraları, görev yaptıkları okul ve branşları tek liste halinde tüm okullara gönderilmiş ve öğretmenlere tebliğ edilmesi istenmiştir.

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında öğretmenlerimizin açık rızası bulunmadan kişisel verilerinin paylaşılması suçtur. Konu ile ilgili üyelerimizden de mağduriyetler yaşandığına dair şikayetler gelmektedir.

Konu ile ilgili gerekli incelemelerin yapılarak suça sebep olan kişilerin tespit edilmesi, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün varsa ihmalinin araştırılmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular