Lgs Sınavında Rehber Öğretmen Görevlendirmelerine İlişkin Talepleri Bakanlığa İlettik - Duyurular
Duyurular // 31 Mayıs 2022 Salı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında önceki yıllarda Rehber Öğretmenler/Psikolojik Danışmanlar MEBBİS üzerinden başvuru yapmadan genellikle kendi okullarında okul idaresinin bildirimi ile ya da rehberlik normu bulunmayan okullara ilçe sınav komisyonları marifeti ile görevlendirilmekteydi.

LGS Sınavında Rehber Öğretmen Görevlendirmelerine İlişkin Talepleri Bakanlığa İlettikBu sene ise, önceki yıllardan farklı olarak, rehber öğretmenlerin merkezi sınav görevlendirmeleriyle ilgili olarak ülke genelinde farklı uygulamalar yapıldığı, birçok ilde rehberlik öğretmenlerinin LGS sınavında görevlendirilmediği ile ilgili sendikamıza bilgi verilmektedir. Sınavlarda görev alamayan meslektaşlarımız mali hak kaybına da uğrayacaklardır. İlçe milli eğitim müdürlüklerinin ve kurumların bilgilendirilmesi; üyelerimizin mali hak kayıpları başta olmak üzere olası mağduriyetlerin giderilmesi hususunda LGS Sınavında Rehber Öğretmen görevlendirmelerine ilişkin taleplerimizi MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ilettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular