Maaşlar İlk İki Ayda Enflasyon Karşısında Eridi - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 3 Mart 2023 Cuma

Şubat enflasyon oranları açıklandı. Yapılan açıklamalara göre ENAGrup Tüketici Fiyat Endeksi (E-TÜFE) Şubat ayında %7.21 arttı. E-TÜFE’nin son 12 aylık artışı ise %126.91 olarak gerçekleşti. TÜIK'e göre Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yıllık %55,18, aylık %3,15 oldu.

Maaşlar İlk İki Ayda Enflasyon Karşısında Eridi
Şubat ayı enflasyon oranları ile birlikte oluşan tabloda; eğitim çalışanlarının neredeyse açlık sınırında maaşa mahkum edildiği ve maaş düzeylerinin yoksulluk sınırının çok altında kaldığı gerçeğiyle karşı karşıyayız.

Maalesef ki güncel ekonomik şartlar üstünde eğitim çalışanlarının maaş zamları enflasyon karşısında daha ilk iki aydan itibaren yok olmuştur.

Ekonomik dalgalanmalar ve enflasyon farkı paralelinde eğitim çalışanlarının maaşlarında iyileştirme yapılması elzem olmuştur. Bu gerçek, günden güne daha vahim tablolarla karşımıza gelmektedir.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları