Meb'den Engelli Öğretmen Atamasının Yapılmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 23 Mart 2023 Perşembe

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünden oluşan mağduriyetin ortadan kalkması için atama bekleyen 5 bin civarı engelli öğretmenlerimizin adil bir şekilde atamalarının bekletilmeden yapılmasını talep ettik. 

MEB'den Engelli Öğretmen Atamasının Yapılmasını Talep Ettik

Engelli öğretmenlerimizin atama takviminin biran önce yayımlanması yönündeki taleplerini MEB' e ilettik.

3 Aralık 2021 tarihinde yapılan 750 engelli öğretmen ataması beklentilerin altında kalmış, engelli öğretmen adaylarının talepleri istenilen düzeyde karşılık bulmamıştır. Yapılan engelli öğretmen atamasının üzerinden yaklaşık 15 ay geçmesine rağmen henüz bir atama haberi yayınlanmamış, atama bekleyen engelli öğretmen sayısı da giderek artmıştır. Bu durum, atama bekleyen öğretmen adaylarının mağduriyetine sebep olmuştur. Oluşan bu mağduriyetin ortadan kalkması için atama bekleyen 5 bin civarı engelli öğretmenlerimizin adil bir şekilde atamalarının bekletilmeden yapılmasını MEB'den talep ettik.

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular