Memur Maaşları Enflasyan Karşısında Hızla Erimeye Devam Ediyor - Duyurular
Duyurular // 22 Kasım 2023 Çarşamba
Memur Maaşları Enflasyan Karşısında Hızla Erimeye Devam EdiyorYıl sonu yaklaşırken memura verilen zam da sabun gibi eriyip gidiyor. Memur bırakın ev, araba düşünmeyi ayın sonunu nasıl getiririm derdinde. Memur, çocuğunun isteklerini karşılamayı boş verin temel ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak duruma düşürüldü. Sayın Cumhurbaşkanımızın iktidara gelmeden önce yaptığı meşhur çay simit hesabını bugün de yapacak olsak 5 kişilik bir aile, sadece çay ve simitle beslense aylık 11.250 lira tutuyor. Bu tutar, birçok memurun aldığı maaşın yarısından fazla. Bunun yanında ev kirası, elektrik , su faturası ,çocukların okul masrafı derken memurlar maaşını almadan borçlu duruma düşüyor. Ek hesaplarda ve kredi kartlarında giderek büyüyen borçlar memurların belini büküyor. 
Genel Başkanımız Sayın Oğuz Özat’ın daha önce defalarca dile getirdiği gibi memura en az yoksulluk sınırında maaş verilmelidir. Ülkemizde ironik olan yoksul olabilmek için mücadele veriyor olmamızdır.
Eğitim Ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası olarak her zaman dediğimiz gibi yoksulluk sınırının üstünde maaş almadıkları sürece eğitim çalışanları "ekonomik köle" olarak kalacaktır. Memurun refah düzeyinin arttırılması için mücadelemiz devam edecektir.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular