Meydanlarda Tek Ses Olacağız-davetlisiniz - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 26 Ekim 2022 Çarşamba

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası 28 Ekim Cuma günü saat 15.00'da tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak meydanlarda, eğitim çalışanlarının sesi olacak.

Meydanlarda Tek Ses Olacağız-Davetlisiniz
Kurulduğu günden bu yana eğitim çalışanlarının mesleki ve özlük hakları ile ilgili yaşadıkları sorunlara sorumluluk bilinci ile yaklaşan Eğitim Gücü Sen, Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Kariyer Basamakları Sistemine yönelik eğitim camiasının sesine de kayıtsız kalmamaktadır. Eğitim Gücü Sen, ÖMK'nın merkezine aldığı Kariyer Basamakları Sistemi'nin ekonomik kazanım şartını sınava indirgemesine yönelik eleştiriler karşısında üyelerini ve eğitim camiasını yalnız bırakmayacaktır. 
 
Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun 60 yıllık bir özlemin ardından, genel isteklere yanıt veremediğini, öğretmeni yasal ve sosyal statüde beklentilerin aksine yalnız bıraktığını her platformda dile getiren sendikamız, 'ÖMK İle Değersizleştirilen Öğretmenler Geçim Derdinde' başlığı ile 28 Ekim 2022 Cuma günü saat 15.00'da tüm illerde eş zamanlı olarak basın açıklaması düzenleyecektir.
 
Basın açıklaması için önceden valilik izinlerinin alındığı illerimiz hazırdır. Üyelerimiz ve eğitim çalışanları, il yönetim kurullarımızla birlikte demokratik haklarının gereği olarak meydanlardan güçlü bir ses verecektir. Bütün eğitim çalışanlarımızı ve basın mensuplarını 28 Ekim Cuma günü saat 15.00'da sesimize ses olmaya davet ediyoruz!

*Bulunduğunuz ilde yapılacak basın açıklaması yer bilgisi için il temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik