''milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in İfade Ettiği Ek Yeni Atamayı Yazılı Olarak Sorduk - Duyurular
Duyurular // 6 Haziran 2023 Salı
 ''Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in İfade Ettiği Ek Yeni Atamayı Yazılı Olarak Sorduk

Sayın Mahmut ÖZER’in 08.05.2023 tarihinde yapmış olduğu açıklamada 45.000 atamadan sonra ek atama müjdesi de vermek istediklerini belirtmiştir. 45.000 öğretmen okullardaki öğretmen ihtiyacını karşılayamamakta, atama bekleyen binlerce öğretmen varken ücretli öğretmenlerle bu ihtiyaç giderilmeye çalışılmaktadır. Bakanın verdiği söz üzerinden 50.000 ek öğretmen ataması talebimizdir.

Ayrıca il içi ve il dışı atama takviminin bir an önce belirlenip öne çekilmesi, öğretmenlerimizin tayin sonrasında yerleşme ve diğer işlemlerinde mağduriyet yaşamasının önüne geçecektir. Konu ile ilgili çalışmanın bir an önce tamamlanması, ek öğretmen atamasının gerçekleştirilmesi, il içi ve il dışı atama takviminin bir an önce açıklanarak öğretmenlerimizin mağduriyetinin giderilmesini talep eder 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanununa göre sendikamızın bilgilendirilmesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular