Müdür/müdür Yardımcılığı Mülakatlarında Liyakat Talebimizi Meb'e İlettik - Duyurular
Duyurular // 22 Temmuz 2022 Cuma

Millî Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Kurumlara Yönetici Seçme Sınavı 20.03.2022 tarihinde gerçekleştirilmiş ve sınav sonuçları 08.04.2022 tarihinde duyurulmuştur. Bakanlığa bağlı kurumlarda müdür ve müdür yardımcılığı kadrolarına atanmak için yazılı sınavda başarılı olan öğretmenler Temmuz ayında mülakata çağrılmıştır.

Müdür/Müdür Yardımcılığı Mülakatlarında Liyakat Talebimizi MEB'e İlettik

Yönetici atamalarında hakkaniyet ve liyakat unsurları göz önünde bulundurulmalı, yazılı sınavla kazanılmış haklar mülakatla ortadan kaldırılmamalıdır. Görevde yükselmelerde yazılı sınav puanının esas alınması ve mülakatların objektif yapılması gerekmektedir. 

Mülakatlarda; yazılı sınav sonuçlarının dikkate alınması, mülakatların hukuka uygun objektif değerlendirilmesi yönünde hassasiyetle davranılması, sınav kazanan öğretmenlerin haklarının korunması açısından komisyonların objektif mülakat kriterlerine uygun süreç yürütmeleri önem arz etmektedir. 

Eğitim Gücü Sendikası olarak müdür/müdür yardımcılığı mülakatlarının ve açıklanacak sonuçların takipçisi olacağız.

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde sorunlarınızın çözümü için “ biz varız “ diyerek yola çıktık mesele ve sorun varsa, çözümü de var diyebilmek, inançla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Sendikası “EĞİTİM GÜCÜ SEN “ bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik