Muhakkik Görevlendirilmeleri İçin Ücret Ödenmesini Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 20 Mart 2024 Çarşamba
Muhakkik Görevlendirilmeleri İçin Ücret Ödenmesini Talep Ettik

 

Devlet Memurları Disiplin Yönetmeliği gereğince ihtiyaç duyulması halinde Bakanlığınızca yürütülen soruşturmalarda muhakkik görevlendirilebilmektedir. Aynı yönetmeliğin 28. Maddesi 3. Fıkrasına göre “Disiplin soruşturmasında muhakkik görevlendirilmesi hâlinde muhakkik, hakkında soruşturma yapacağı memurdan hiyerarşik olarak alt seviyede olamaz.” ilgili maddeye istinaden Millî Eğitim Bakanlığınca görevlendirilen muhakkikler de genellikle okul ve kurum müdürlerinden belirlenmektedir.

Okul ve kurum müdürlerinin mesai saatleri, çalışma, iş yükleri ve sorumlulukları düşünüldüğünde zaten oldukça yoğun olan müdürlerimiz fazladan iş yükü ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Muhakkik olarak atandıkları dosyaları incelemek, araştırma yapmak, ifade almak ve rapor hazırlamak gibi birçok görevle de karşı karşıya kalan müdürlerimiz tüm bu iş ve işlemleri de yine mesai saatleri dışında yapmaktadırlar. Çalışma yoğunluğu, iş yükü ve sorumlulukları düşünülerek fazladan görev tanımlanan okul ve kurum müdürlerine tüm bu görevlerin karşılığında herhangi bir ücret verilmemektedir.

Bakanlığınıza bağlı yürütülen soruşturmalarda muhakkik olarak görevlendirilen tüm okul ve kurum müdürleri ile Bakanlığınıza bağlı çalışan personellere; muhakkik olarak tanımlanan dosya başına ücret verilmesini talep ettik.

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular