Muhakkik Görevlendirmelerinde Dosya Ücreti Ödenmesi İçin Davamızı Açtık - Duyurular
Duyurular // 7 Mayıs 2024 Salı
Muhakkik Görevlendirmelerinde Dosya Ücreti Ödenmesi İçin Davamızı Açtık20.03.2024’te Milli Eğitim Bakanlığına yazdığımız yazıda muhakkik görevlendirmeleri için ücret talep etmiştik. 
Yazımıza gelen cevapta  Milli Eğitim Bakanlığı  Teftiş Kurulu Başkanlığı ve il eğitim müfettişleri başkanlığınca yürütülen inceleme ve soruşturmalarına ilişkin mali iş ve işlemler 6245 Sayılı Harcırah Kanunu kapsamında yürütülürken, bakanlığa bağlı okul/kurum müdürleri ile diğer personellerin muhakkik olarak görevlendirildikleri inceleme soruşturma çalışmalarında, kendilerine tanımlanan dosya başına ücret ödenebilmesine ilişkin meri mevzuatta açık bir hüküm yer almadığı, bu nedenle böyle bir ödemenin yapılmasının yasal dayanağı bulunmadığı tarafımıza bildirilmiştir.
Eğitim Gücü Sen olarak muhakkik görevlendirmelerinde dosya ücreti ödenmesi için davamızı açtık.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular