Mülakata Karşıyız - Duyurular
Duyurular // 12 Eylül 2023 Salı
Mülakata Karşıyız

Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf TEKİN katıldığı bir programda: “Şu an üzerinde çalışıyoruz ama şöyle bir projeksiyonumuz var. Öğretmenler, 3 kişiden oluşan bir jürinin karşında 45 dakikalık bir mülakata alınacak. Bu mülakatta kendisine sorulan konuyla ilgili konuşması ve anlatması istenecek. Ayrıca bu 45 dakikalık süre içeriğinde öğretmen adayı yazılı bir beyan da verecek. Tüm bu süreç kamera ile kayıt altına alınacak. Bu sayede hem torpil iddialarını ortadan kaldırmayı hedefliyoruz hem de adayların üniversitede öğrendiklerini ne kadar özümsediklerini ölçmek istiyoruz." İfadelerine yer vermiştir.

 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf TEKİN’ in açıklamaları, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın mülakatların kaldırılacağına dönük açıklamalarına ters düşmektedir. Cumhurbaşkanımızın sözü devlet sözüdür. Sendika olarak bu sözün ve geçmişte birçok mağduriyete sebep olan mülakatların kaldırılmasının arkasındayız. Öğretmen atamalarında yazılı sınavla kazanılmış haklar mülakatla ortadan kaldırılmamalıdır.

Konu ile ilgili olarak kamuoyunu aydınlatıcı açıklamaların  yapılarak, mülakatın uygulanmamasına yönelik gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik