Öğretmen Atama Kontenjan Sayıları İle Öğretmenliğe Başvuru Ve Atama Kılavuzunun Yayınlanmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 18 Ocak 2024 Perşembe
Öğretmen Atama Kontenjan Sayıları İle Öğretmenliğe Başvuru Ve Atama Kılavuzunun Yayınlanmasını Talep Ettik

 

Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf TEKİN’in 2023 KPSS puanı ile öğretmen atmalarına yönelik Eylül ayında yapmış olduğu açıklamada “Bütçe konunu ile bağlantılı bir durum. Gündeme geldiğinde bize ayrılan kadro belli olacak. Mutlaka atama olacak. Önümüzdeki yılın mart ayına kadar atama sürecini tamamlamış olacağız yeni döneme ilişkin. Cumhurbaşkanımıza da bu şekilde değerlendirmelerimizi yaptık. Sayı ve süreçle ilgili detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağız." ifadelerine yer vermiştir. Buna rağmen mart ayında tamamlanacağı ve eylül ayı itibariyle açıklanacağı belirtilen ilk atama sayısı, kontenjan dağılımı ve ilk atama kılavuzu halen yayımlanmamıştır.

Bakanlığına bağlı kurumlarda yaklaşık 70 bin ücretli öğretmenin çalıştığı ve öğretmen ihtiyacının buna göre planlanması gerektiğinin atama sayıları belirlenirken göz önünde bulundurulması, ayrıca Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın mülakatların kaldırılacağı sözünün yerine getirilerek yapılacak olan atamaların mülakatsız gerçekleştirilmesi, atamaların bir an önce yapılması taleplerimiz doğrultusunda; Öğretmen atama kontenjan sayıları ile Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Kılavuzu ve Duyurusunun yayınlanmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular