Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Takvimleri Hakkında - Duyurular
Duyurular // 14 Nisan 2022 Perşembe

Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Takvimleri Hakkında Resmi Talepte Bulunduk.

Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Takvimleri HakkındaMilli Eğitim Bakanlığı her yıl öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliği yayımlamaktadır. Öğretmenler tarafından; sendikamıza, il içi ve il dışı atamalara dair bazı mağduriyetlerin oluştuğu ve mağduriyetin çözümlenmesi yönünde haklı talepler gelmektedir.

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası olarak; Bakanlığın, öncelikle emeklilik başvurusunda bulunan personelin işlemlerini ivedilikle tamamlayarak normları güncellemesi ve 2020-2021 yıllarında il içi ve il dışı atama takvimlerinde belirtildiği gibi öncelikle il içi öğretmen atamalarının yapılması, sonra sırasıyla il dışı ve mazerete bağlı atamaların gerçekleştirilmesinin oluşabilecek mağduriyetleri gidereceği kanaatindeyiz.

Bununla birlikte il ve ilçe normlarında bulunan öğretmen atamalarının da takvimde belirtilen tarihte ili içi atamalarla birlikte hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılması, yüksek puana sahip olup yıllarca merkeze uzak yerlerde çalışan öğretmenlerin merkezi yerlere gelme hakkını koruduğu gibi, öğretmenlerin hakkaniyet yönünde Bakanlığa bakışını olumlu yönde etkileyecektir.
Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Takvimleri Hakkında
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular