Öğretmen Uzmandır. Cimer Etkinliği - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 1 Ağustos 2022 Pazartesi

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sistemine yönelik görüş ve eleştirilerimizi CİMER üzerinden ilgililere ulaştırmak için 02-09 Ağustos 2022 tarihleri arasında bir hafta sürecek CİMER dilekçe etkinliği düzenliyoruz.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Özlük haklarımızın güvencesi olan, liyakat ilkesinin gözetildiği, mesleğimize hakkını veren bir meslek yasasının gerekliliğinin farkındayız. Mevcut yasanın tüm paydaşların ortak sesi olamaması, taleplerimize yanıt vermemiş olmasına karşı sessiz kalamayız. Öğretmenlik meslek yasası kariyer basamakları uygulaması da en çok tartışılan konulardan biri. Yasal izin hakkımızda bizleri ÖBA videoları dinleme ile sorumlu kılan ve ekonomik hak elde etmek için sınavdan 70 puan barajı getiren bu sistemi, bir ihtisas mesleğinin uzmanları olarak kabul etmiyoruz.

02 Ağustos-09 Ağustos 2022 tarihleri arasında bir hafta süresince uzman öğretmenlik/başöğretmenlik sistemi ile ilgili eleştiri ve görüşlerimizi CİMER'e yazıyoruz. Çok fazla dilekçenin dikkat çekmek olduğunu unutmayalım. Resmi verilere göre 2021-2022 eğitim öğretim yılında 1 milyon 171 bin 891 öğretmenin görev yaptığını biliyoruz. Hedefimiz en az 100 bin dilekçenin yetkililere ulaştırılması.

Not: CİMER başvurusu yasal hakkımızdır. Düzenlenen etkinliğe katılım gösterirken 4 Haziran 2022 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 31856 sayılı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi Yönetmeliği'ne uygun şekilde hazırlanmış olan dilekçe örneğini farklılaştırarak göndermeniz, yasal sınırlar içinde bu hakkı kullanırken mümkün olduğunca farklı dilekçelerin daha çok dikkate alınması adına önem taşımaktadır.

Gülşah Yavuz

Eğitim Gücü Sen Genel Başkan Yardımcısı

 

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik