Öğretmen Yer Değişikliğinde Ayrılma İşlemlerinin Vekaletle Yapılabilmesi Talebini Meb'e İlettik - Duyurular
Duyurular // 22 Ağustos 2022 Pazartesi
v
Mevcut ekonomik şartlar altında öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri için yaz tatilinde görev yaptıkları yerlere giderek ilişik kesmeleri maddi olarak büyük sıkıntılar doğuracaktır. Kanunda noter vekaletiyle yapılamayacak işlemler zaten belirlenmiştir. İlişik kesme durumu vekaletle yapılamayacak işlemler arasında belirtilmemiştir. Bakanlığın, konu hakkında bir hüküm bulunmamaktadır diyerek bu kadar önemli bir konuda öğretmenlerin mağduriyetine sebep olması anlaşılır bir durum değildir. Yüzlerce kilometre uzaktaki görev yerine gidip ilişik kesmek zorunda kalmak,öğretmenlerimizi maddi ve fiziksel olarak yıpratacaktır. 

Bakanlık, öğretmenlerin iş veişlemlerini zorlaştırıcı değil, kolaylaştırıcı bir yöntem belirlemeli ve buna uygun mevzuat değişikliklerini yapmalıdır. Eğitim Gücü Sen olarak, Milli Eğitim Bakanlığının konuyu yeniden değerlendirerek öğretmenlerin mağduriyetlerini gidermesi ve vekalet ile ilişki kesme konusunda yasal bir düzenleme yapılması konusunda MEB'den resmi talepte bulunduk.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde sorunlarınızın çözümü için “ biz varız “ diyerek yola çıktık mesele ve sorun varsa, çözümü de var diyebilmek, inançla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Sendikası “EĞİTİM GÜCÜ SEN “ bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular