Ögretmene Yapılan Çirkin Saldırıya Karşı Tepkimizi Gösterdik - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 17 Mart 2022 Perşembe

Eğitim Gücü Sendikası Kocaeli İl Başkanı Şeyma SOYDAŞ, 16.03.2022 tarihinde Kocaeli ili Çayırova ilçesinde bir ortaokulda öğrenci velisinin öğretmenin ders anlattığı esnada sınıfa girerek şiddet uyguladığı iddiasına yönelik açıklamalarda bulundu.

Ögretmene Yapılan Çirkin Saldırıya Karşı Tepkimizi Gösterdikİddialara göre; bir gün öncesinde bir sınıfta tartışma yaşayan iki öğrenci arasında çıkan kavga sonrasında ertesi gün okula gelen öğrenci velisi, çocuğuna zarar verdiğini düşündüğü öğrenciyi sınıfta dövmek istemesi üzerine,öğretmen veliye engel olmak isterken şiddetin hedefi haline gelerek öğrencilerinin gözü önünde darp edildi.

Şeyma SOYDAŞ , olay sonrası bu olayın mağduru öğretmenin yanında bulunarak öğretmene destek mesajları verdi ve üzüntülerini belirtti. Bu gibi olayların devamının gelmemesi için ciddi yasal adımlar atılması gerektiğini belirtti.

Soydaş, “Eğitim çalışanlarının hali hazırda çözüm bekleyen bir çok sorunu varken,eğitim çalışanları mesleğini icra ettikleri sırada bir de kendini korumak zorunda bırakılmıştır. Bir öğretmenin korunmasından sorumlu olan kimdir? Okulların güvenlik görevlisi var mıdır? Öğretmenler kendilerini okulda korumak için ne yapmalıdır? Biz Eğitim Gücü Sendikası olarak bu soruların cevaplarının takipçisi olacağız, temennimiz bir daha bu olayların yaşanmamasıdır” dedi.

Son olarak Soydaş, doğru zamanda  ve doğru yerde duran tüm paydaşlarımızla sendikası fark etmeksizin omuz omuza mücadele edeceklerini, keza olayın mağduru öğretmenin de üyeleri olmadığını ancak böyle durumlarda her zaman üyeleri olmasa da Eğitim çalışanlarının  yanında olduklarını, Eğitim Gücü Sendikasının vizyonunda herhangi bir siyasi üst akla ihtiyaç hissetmeden hareket ettiklerini belirtti.

ŞEYMA SOYDAŞ
KOCAELİ İL TEMSİLCİSİ
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları