Ögretmene Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 22 Mart 2022 Salı

Eğitim Gücü Sendikası Diyarbakır İl Temsilcisi Çektar EROĞLU, 21.03.2022 tarihinde Diyarbakır ili Bağlar ilçesinde bir ilkokulda öğrenci velisinin okul koridorunda öğretmene şiddet uyguladığı iddiasına yönelik açıklamalarda bulundu.

Ögretmene Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınıyoruzİddialara göre; çocuğuna hakaret ettiği gerekçesiyle  okula gelen veli öğrencisinin, diğer öğrencilerin ve öğretmenlerin gözü önünde okul öğretmenine şiddet uyguladı.

Çektar EROĞLU, olay sonrası bu olayın mağduru öğretmenin yanında bulunarak öğretmene destek mesajları verdi ve üzüntülerini belirtti. Bu gibi olayların devamının gelmemesi için ciddi yasal adımlar atılması gerektiğini belirtti.

EROĞLU, “Öncelikle temennimiz eğitim çalışanlarımıza yönelik bu tür saldırganlık olaylarının asla yaşanmamasıdır  Eğitim çalışanlarının çözüm bekleyen birçok sorunu var. Özlük hakları, mesleki itibarsızlaştırma,…  Bu sorunlar bir yana, eğitim çalışanlarımız görevlerini gerçekleştirirken güvenlik problemleri ile de karşı karşıya kalmakta. Son zamanlarda basına yansıyan olaylar endişe vericidir; eğitim çalışanlarımız kendilerini korumak zorunda bırakılıyor. Bu durum akıllara birçok soru getiriyor; okullarda öğretmenlerimizin can güvenliği kimlere emanet, bu kapsamda güvenlik görevlileri etkin midir? Eğitim Gücü Sendikası olarak öğretmenlerimizin okullarda can güvenliğini önemsiyoruz. Bu konuda onları yalnız bırakmayacağız ve konunun takipçisi olacağız.” dedi.

Eğitim dünyasında sendikalı olsun olmasın doğru zamanda doğru yerde olduğu sürece tüm paydaşlarla mücadeleye hazır olduklarını belirten Eroğlu, olaydaki mağdur öğretmenin üyeleri olmadığını sözlerine ekledi. Eroğlu, Eğitim Gücü Sendikası’ nın herhangi bir siyasi üst akla gereksinim duymayan vizyonu kapsamında,  eğitim çalışanlarının karşılaştığı bu gibi sorunlarda sendika üyesi olsun olmasın yanlarında olacaklarını da ifade etti.

ÇEKTAR EROĞLU
DİYARBAKIR İL TEMSİLCİSİ
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları