Öğretmenevi Randevularının Mebbis Üzerinden Yapılmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 22 Mart 2024 Cuma
Öğretmenevi Randevularının Mebbis Üzerinden Yapılmasını Talep Ettik

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, birçok ilde hizmet veren Öğretmenevleri öğretmen ve diğer Millî Eğitim Bakanlığı personellerinin konaklama ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılması amaçlanan işletmelerdir. Ancak günümüzde ne yazık ki birçok öğretmenevinde öğretmenden ve Bakanlığınız personelinden daha çok sivil kişilere yer verildiğinden yer bulunamamaktadır. İsminden de anlaşılacağı üzere öğretmene hizmet sunmak üzere kurulan öğretmenevleri artık öğretmenlerin ve Bakanlık personellerinin hizmet alamadığı, telefonla bile ulaşmakta zorlandıkları kurumlar haline dönüşmüştür.

Öğretmenler ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çalışan personellerin öğretmenevlerinden faydalanabilmesi için; öğretmenevlerinin randevu sistemlerinin kişilerin nezdinden alınarak MEBBİS üzerinden yapılması, 16.00’a kadar randevu sisteminin yalnızca öğretmen ve Bakanlık personeline açılması, 16.00’dan sonra diğer kişiler için boş kalan yerlerin randevuya açılması, ödemelerin de yine sistem üzerinden anlık kayıt yapılarak randevu kesinleştirilmesi böylece mağduriyet oluşumunun engellenmesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular