Öğretmenevlerinde Öğretmenlerin Birinci Derece Yakınlarının İndirimli Konaklaması Talebini Meb'e İlettik - Duyurular
Duyurular // 19 Eylül 2022 Pazartesi

Milli Eğitim Bakanlığı, 15.09.2022 tarihi itibariyle öğretmenevlerinde, öğretmenler için konaklama ücretlerinde indirim kararı almıştır. Bu yeni düzenlemeyle öğretmenler bu tarihten itibaren öğretmenevlerinde %50 indirimli olarak kalacaktır.

V
Sendikamıza öğretmenlerden gelen talepler doğrultusunda öğretmenevlerinde öğretmene tanınan indirim hakkının öğretmenin birinci derece yakınlarına tanınmadığı ifade edilmektedir. Devletimizin, başka bakanlık, kurum ve kuruluşlarına bağlı kamu sosyal tesislerinde, personelin birinci derece yakınlarına konaklama konusunda personelle aynı haklar tanınmaktadır. Bakanlığımıza bağlı öğretmenevlerinde öğretmenlerin birinci derece yakınlarına bu hakların tanınmaması adil bir uygulama değildir.
 
Eğitim Gücü Sen olarak öğretmenlerin birinci derece yakınlarına da %50 indirim tarifesinin uygulanması hususunda Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünden resmi talepte bulunduk.
 
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular