Öğretmenlere Yıpranma Payı Verilmesini Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 21 Mart 2024 Perşembe
Öğretmenlere Yıpranma Payı Verilmesini Talep Ettik

Öğretmenler ağır çalışma koşulları, meslek hastalıkları başta olmak üzere birçok önemli sorunla karşılaşmaktadırlar. Öğretmenler ders görevlerinin yanında öğrencilerin notlarını takip etmek, sınavlar hazırlamak, velilerle iletişim kurmak gibi görev sorumlulukları dışında da öğrencilerin hastalıklarından özel hayatlarına, okulun fiziki koşullarının sağlanmasından öğrencilerin temel ihtiyaçlarını kendi bütçelerinden karşılamaya kadar gönüllülük içeren birçok çalışmada da yer almaktadır. Bu yoğun iş yükü altında çalışan öğretmenlerin, özel hayatlarına zaman ayırmaları da zorlaşmaktadır.

Öğretmenlerin karşılaştığı sorunlar, artan şiddet haberleri mesleğin zorluğunu göstermektedir. Yapılan iş ve mesleğin riskleri ve yıpratıcılığı sebebiyle farklı meslek grubu çalışanları için emeklilik bakımından yıpranma (fiilî hizmet süresi zammı) hakkı uygulanmaktadır. Öğretmenlik mesleğinin de riskleri ve yıpratıcılığı göz önünde bulundurulduğunda öğretmenlere de 4 yıla 1 yıl olacak şekilde yıpranma payı verilmesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik