Öğretmenlik Meslek Kanunu Taslağındaki Hukuk Dışı Maddelere Karşı 12 Haziran’ Da İş Bırakıyoruz! - Duyurular
Duyurular // 6 Haziran 2024 Perşembe
Öğretmenlik Meslek Kanunu Taslağındaki Hukuk Dışı Maddelere Karşı 12 Haziran’ da İş Bırakıyoruz!Öğretmenlik Meslek Kanunu taslağındaki bazı maddeler faciadır. Taslak kanunda, uluslararası ve ulusal hukuka, bağlayıcı sözleşmelere ve iş kanunlarına, iş güvencesine aykırı maddeler endişe vericidir. Mülakatlar ve Milli Eğitim Akademisi ile ilgili sorunlar vardır. 

Bu nedenle; yanlışa düşülmemesi için 12 Haziran 2024 tarihinde Ankara Ulus Meydanı'nda saat 13.00'de basın açıklaması gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin diğer illerinde de il başkanlarımız öncülüğünde, belirlenen yerlerde eşzamanlı basın açıklamaları yapılacaktır.

Kanun değişikliğine tepki olarak 12 Haziran tarihinde ise tüm üyelerimizle, okullarda 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştireceğiz. Bunun için 06 Haziran 2024 Perşembe günü gerçekleştirdiğimiz yönetim kurulu toplantımızda eylem kararını aldık. 

Öğretmenin haklarını kimseye peşkeşlemeyeceğiz. Hükümet öğretmen haklarını yok etmek isterken, biz on binlerce öğretmen olarak ses olacağız. Üye olsun olmasın, tüm öğretmenlerimizi eylem kararımızı uygulamaya ve eğitim iş kolunda faaliyet gösteren tüm samimi sendikaları da bu eylemsel harekete katılmaya davet ediyoruz.

Sendikamız yönetim kurulunun almış olduğu eylem kararı ve kurumunuza verilecek dilekçe aşağıda yer almaktadır.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular