Özel Eğitim Öğretmenlerinin Öğle Arası Ve Tenefüs Düzenlemesi Talebini Meb'e İlettik - Duyurular
Duyurular // 16 Eylül 2022 Cuma

Özel Eğitim kurumlarda görev yapan özel eğitim öğretmenlerinin karşı karşıya kaldığı sıkıntılarla ilgili bu kurumlarda çalışan öğretmenlerden ve üyelerimizden çok fazla mesaj ve talep almaktayız.

G
Sendikamıza gelen taleplerde özel eğitim öğretmenlerinin öğle arası ve teneffüs saatlerinde mağduriyetler yaşadıkları iletilmektir. Bazı kurumlarda yardımcı personel verilmediği, özel eğitim sınıflarında iki öğretmenin görev yaptığı durumlarda okul müdürlerinin bu öğretmenlerin öğle aralarında dönüşümlü yemek yemelerine bile izin vermedikleri, öğretmenlerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için sınıftan çıkamadıkları sendikamıza iletilen sorunların en başında gelmektedir. Çalışma şartlarının iyileştirilmesi gereken bu kurumlarda kurum müdürlerinin özel eğitim öğretmenleri üzerindeki baskısı; çalışma huzurunu bozmakta, görev şevkini kırmaktadır. Özel eğitim öğretmenlerinin çalışma usulleri kurum amirinin keyfiyetine bırakılmamalıdır.

Eğitim Gücü Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığından, özel eğitim öğretmenlerinin çalışma usul ve esaslarında öğretmenlerin mağduriyetini gidermeye yönelik çalışmalar yapması ve konu ile ilgili tarafımıza bilgi vermesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular