Proje Kapsamında Açılan Halk Eğitim Merkezlerinde Görevli Öğretmen Ve Usta Öğreticilere %25 Artırımlı Ek Ders Ödenmesi Ve Konu İle İlgili Gerekli Düzenlemelerin Yapılmasını Talep Ettik. - Duyurular
Duyurular // 16 Ekim 2023 Pazartesi
Proje Kapsamında Açılan Halk Eğitim Merkezlerinde Görevli Öğretmen Ve Usta Öğreticilere %25 Artırımlı Ek Ders Ödenmesi Ve Konu İle İlgili Gerekli Düzenlemelerin Yapılmasını Talep Ettik.

Sayın Emine ERDOĞAN’ın projesi kapsamında bazı illerimizde özel eğitime ihtiyacı olan yetişkin bireylere eğitim vermek üzere halk eğitim merkezleri açılmış, 81 ilde yaygınlaştırılması planlanarak açılmaya devam etmektedir. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlara öğretmen ve usta öğretici atamaları gerçekleştirilmiş, eğitim çalışmaları başlamıştır. Ancak özel gereksinimli yetişkinlere hizmet veren bu kurumlar özel eğitim kurumları gibi değerlendirilmemekte ve bu kurumlara ataması gerçekleştirilen öğretmen ve usta öğreticilerimiz özel eğitim okul ve sınıflarında olduğu gibi %25 artırımlı ek ders alamamaktadır. Proje kapsamında özel eğitim verilen ilgili halk eğitim merkezlerinde çalışan öğretmen ve usta öğreticilere ek ders ödemesi yapılmaması “eşit işe eşit ücret” ilkesiyle de çelişmektedir.

Proje kapsamında açılan halk eğitim merkezlerinde görevli öğretmen ve usta öğreticilere %25 artırımlı ek ders ödenmesi ve konu ile ilgili gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ettik
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular