Proje Okullarına Görevlendirilecek Yöneticilerin Atamalarının Belli Kriterle Sınırlandırılması Ve Güncel Kılavuzda Atamaların Neye Göre Yapılacağı Konusunda Bilgi Verilmesini Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 11 Mart 2024 Pazartesi
Proje Okullarına Görevlendirilecek Yöneticilerin Atamalarının Belli Kriterle Sınırlandırılması Ve Güncel Kılavuzda Atamaların Neye Göre Yapılacağı Konusunda Bilgi Verilmesini Talep Ettik

     2024 Yılı Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu 07.03.2024 tarihinde Bakanlığınızca yayınlanmıştır. İlgili kılavuz incelendiğinde yönetici atamalarının gerçekleştirileceği atama kriterlerinin net olmadığı görülmüştür. Proje okullarına görevlendirilecek yöneticilerin başvuru yapılanlar arasından neye göre belirleneceği ilgili kılavuzda belirtilmemiştir. Kılavuzda net atama kriterlerinin bulunmaması başvuru yapan öğretmenlerimizde liyakat ilkesinin istismar edilebileceği kaygısı yaratmaktadır.

               Konu ile ilgili olarak, Proje okullarına görevlendirilecek yöneticilerin atamalarının belli kriterle sınırlandırılması ve güncel kılavuzda atamaların neye göre yapılacağı konusunda bigi verilmesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular