Psikolojik Danışman/rehber Öğretmenlerin Norm Güncellemesini Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 12 Temmuz 2023 Çarşamba
Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlerin Norm Güncellemesini Talep Ettik

02.12.2022 Tarih 2022/919 Sayılı Psikolojik Danışman, Rehber Öğretmenlerin norm düzenlemesi hakkında talep yazımız ve 06.06.2023 Tarih 2023/359 Sayılı öğretmen ek ataması hakkında talep yazılarımız Milli Eğitim Bakanlığına iletilmiştir. İlgi yazılarda 2022 KPSS puanı ile ek öğretmen atamasını; Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerin norm kadrolarının düzenlenmesi ve okullarda Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen ihtiyacının giderilmesini talep ettik.

Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 27.05.2023 tarihli açıklamanıza istinaden konuyla ilgili çalışma yürütüldüğü ve her kademede 100 öğrenci için norm çalışması yapılacağı belirtilmiştir. Yine Milli Eğitim Bakanlığınız sürecinde yapmış olduğunuz konuşmada "... hızlı bir şekilde öğretmenlerimizi görevlendirerek, yeni atamalar yaparak sadece Türkiye'nin faklı illerindeki değil, aynı zamanda deprem bölgesindeki öğrencilerimizin psikolojik sağlamlığıyla ilgili de önemli bir açılımı sağlamış olacağız. Yeni düzenlemenin tüm atama bekleyen rehber öğretmenlerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerine yer vermiş ve 26.05.2023 Cuma günü itibariyle ilgili yazının Cumhurbaşkanlığına gönderildiğini belirtmiştiniz. 08.05.2023 tarihinde 45.000 atamadan sonra ek atama müjdesi vermek istediğinizi belirtmiştiniz.

Tüm bu açıklamalardan da hareketle sendikamıza konu ile ilgili çok sayıda soru ve talep gelmektedir: Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerin norm kadrolarının düzenlenmesi yapılmış mıdır? İfade ettiğiniz gibi norm düzenlemesi Cumhurbaşkanlığına gönderilmiş midir? Düzenleme hangi aşamadadır? 2022 KPSS puanı ile ek öğretmen atama takvimi ne zaman duyurulacaktır?”.

4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde konu ile ilgili yapılan çalışmalar hakkındaki bilgilendirmenin tarafımıza iletilmesi talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular