Psikolojik Danışman/rehber Öğretmenlerin Tercih Danışmanlığıyla İlgili Düzenleme Talebimizi Meb' E İlettik - Duyurular
Duyurular // 29 Mart 2023 Çarşamba

Tercih danışmanlığı görevinin Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlerin gönüllülük esasına göre Bakanlık tarafından net bir takvim belirlenmek suretiyle en geç Mayıs ayı içerisinde duyurulması ve görev alan psikolojik danışman/rehber öğretmenlerin günlük 5 saat olarak ödenen ek derslerinin DYK ücret ödemesi şeklinde yapılması, tercih danışmanlığı için şehir değiştirmek zorunda kalacak Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlerin yolluk ve yevmiyelerinin ödenmesi için gerekli mevzuat değişikliğinin yapılması hususunda taleplerimizi MEB' e ilettik. 

Tercih talep

Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlere yaz tatili dönemlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı sonuçlarına göre, isteyen ve ihtiyaç duyan öğrencilere “tercih danışmanlığı” kapsamında danışmanlık hizmeti sunmak üzere görev verilmektedir. Yaz tatilinin ortasında yapılan ve planlaması son dakikaya bırakılan tercih danışmanlığı öğretmenlerimizin tatilinin bölünmesine sebep olmakta ve öğretmenlerimizi sıkıntıya sokmaktadır.

Mağduriyet oluşmaması ve daha verimli olması adına tercih danışmanlığı görevinin, Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlerin gönüllülük esasına göre Bakanlık tarafından net bir takvim belirlenmek suretiyle en geç Mayıs ayı içerisinde duyurulması ve görev alan psikolojik danışman/rehber öğretmenlerin günlük 5 saat olarak ödenen ek derslerinin DYK ücret ödemesi şeklinde yapılması, tercih danışmanlığı için şehir değiştirmek zorunda kalacak Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlerin yolluk ve yevmiyelerinin ödenmesi için gerekli mevzuat değişikliğinin yapılması hususunda taleplerimizi MEB' e ilettik. 

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik