Psikolojik Danışman/rehber Öğretmenlerin Tercih Dönemlerinin Düzenlenmesini Tekrar Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 23 Haziran 2023 Cuma
Psikolojik Danışman/Rehber Öğretmenlerin Tercih Dönemlerinin Düzenlenmesini Tekrar Talep Ettik

23.06.2023’te Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklanmış ve tercih dönemi tarihleri belli olmuştur. Tercih dönemi tarihleri yapılan duyuru ile 3-19 Temmuz 2023 olarak belirlenmiştir. Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenler tercih danışmanlığı kapsamında görev almaktadır. 2023 Tercih Danışmanlığı Birimleri Uygulama Kılavuzu’na göre tercihlerin yüz yüze yapılacağı daha önce belirtilmişti. Yaz tatili dönemine denk gelen tercih dönemlerinde okulların kapanması ve Yaz Dönemi Mesleki Çalışma Programı’nın da uzaktan eğitim yoluyla yapılması sebebiyle çalıştıkları illerden ayrılan birçok öğretmenimiz bulunmaktadır. Tercihlerin yüz yüze planlanması öğretmenlerimizin birçoğu için büyük mağduriyetler oluşturmaktadır.

Bu sene yayınlanan tercih dönemi tarihlerinin daha önceki yıllardan daha uzun süreyi kapsaması, LGS ve YKS tercih dönemlerinin ikisinde birden görev almak zorunda kalan psikolojik danışman/rehber öğretmenlerimizin olması ve tercihlerin bu sene yüz yüze olacak şekilde planlanması tercih komisyonlarında görev alan psikolojik danışman/rehber öğretmenlerimizin yaz tatillerini çok kısaltmakta, önceden yapılan tatil planlarını etkilemekte ve büyük mağduriyetlere sebep olmaktadır.

Sendikamıza ulaşan bilgiler doğrultusunda, daha önce 2023/379 sayılı talep yazımızda da belirttiğimiz üzere LGS ve YKS tercihlerinin online planlanması ve psikolojik danışman/rehber öğretmenlerin oluşan mağduriyetlerinin giderilmesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular