Ram’da Görevli Fizyoterapistlerin Taleplerini Meb’e İlettik - Duyurular
Duyurular // 12 Mayıs 2022 Perşembe

Genel Başkanımız Oğuz ÖZAT Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine fizyoterapist atanması yönünde yönetmelik yazım süreci ve öncesinde sürekli talepte ve öneride bulunmuş, atamaların gerçekleşmesi için çaba göstermiştir.

Ram’da Görevli Fizyoterapistlerin Taleplerini Meb’e İlettikGenel Başkanımız Oğuz ÖZAT Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine fizyoterapist atanması yönünde yönetmelik yazım süreci ve öncesinde sürekli talepte ve öneride bulunmuş, atamaların gerçekleşmesi için çaba göstermiştir. Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında 2021 yılı kasım ayında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun sözleşmeli fizyoterapist pozisyonunda 260 personel istihdam edilmiştir. Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası olarak Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine fizyoterapist atamalarının gerçekleşmesi sonrası merkez yönetimlerden ve üyelerimizden gelen talepleri de göz önünde bulundurarak özlük ve mali hakları için de konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı hizmet veren rehberlik ve araştırma merkezlerinde (RAM) ilk kez görevlendirilen personelin görev tanımları, özlük ve mali hakları, kadro pozisyonları vb. birçok konunun mevzuatlarda açıkça ifade edilmemiş olması nedeniyle yaşanılan sorunlar ve genel merkezimize ulaşan talepler şu şekildedir:
  1. Görev tanımları ve alanlarına ilişkin ilgili mevzuatların hazırlanması.
  2. Çalışma şartları dikkate alınarak bölgelere göre fizyoterapistlerin özlük ve mali haklarında iyileştirme yapılması.
  3. Hizmet sunum şartlarının ve kriterlerinin belirlenmesi.
  4. Nüfusun yoğun olduğu yerlerde fizyoterapist sayısı yetersiz kaldığından iş yoğunluğuna göre bir istihdam planı yapılması.
  5. Eğitim-öğretim veya araştırma faaliyetlerinde iyileştirme yapılması.
  6. Ek ödemelerin oranı, usul ve esaslarında iyileştirme yapılması.
  7. Yıllık izinlerin planlaması, izin kullanım usul ve esaslarının belirlenmesi.
  8. Fizyoterapistler ile ilgili ivedilikle çözülmesi gereken konulara ilişkin gerekli mevzuatların hazırlanması.
Yukarıda belirttiğimiz talepler ile ilgili gerekli çalışmanın yapılması ve 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu doğrultusunda tarafımıza bilgi verilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığına resmi talepte bulunduk.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular