Seçmeli Derslerin Müfredat Ve Eğitimlerinin Oluşturulmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 14 Eylül 2023 Perşembe
Seçmeli Derslerin Müfredat ve Eğitimlerinin OluşturulmasınıTalep Ettik

Ağustos 2023 tarih ve 2789 sayılı T.C. MEB Tebliğler Dergisi’nde 2023-2024 Eğitim- öğretim yılından itibaren uygulanmak üzere İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders çizelgesi yayınlanmıştır. İlgili çizelgeye göre seçmeli derslerin bazılarında değişiklik yapılırken bazı yeni dersler eklenmiş bazı dersler iste tamamen çıkartılmıştır.

Seçmeli olarak programa yeni eklenen derslerin müfredatı, uygulama içeriği, ders planı, ders araç-gereç, kitap vb. sağlanması noktasında çalışmalar yapılmadan programa eklenip okullarda uygulamaya başlanması bu derslere görevlendirilen öğretmenlerimizin ders içeriği oluşturması ve programı uygulamasında aksamalara ve zorlanmalarına sebep olmaktadır.

Seçmeli ders görevi verilmesi planlanan öğretmenlerimize; bu derslere ait konu ve içeriklere yönelik, isteğe bağlı olmak üzere ÖBA eğitim ağı üzerinden eğitimler verilmesi, ders müfredatları, ders planları ve ilgili içeriklerin öğretmenlerimiz ile paylaşılarak yapılan çalışma ve planlamaların 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu gereğince tarafımıza iletilmesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular