Seminer Yeri Tercihlerinin, Atamalardan Sonra Ve Okul Tercih Edebilecekleri Şekilde Planlanmasını Meb'den Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 21 Mayıs 2024 Salı
Seminer Yeri Tercihlerinin, Atamalardan Sonra ve Okul Tercih Edebilecekleri Şekilde Planlanmasını MEB'den Talep EttikMilli Eğitim Bakanlığı tarafından 18 Mayıs 2024’te yayınlanan duyuruda öğretmenlerin Haziran ayı seminer çalışmalarını istedikleri illerde tamamlanabileceği ve bunun için öğretmenlerin "veri.meb.gov.tr" adresinden başvuruda bulunmalarının yeterli olacağı ifade edilmektedir. Ancak "veri.meb.gov.tr" adresinden sadece il ve ilçe tercihlerinin yapılabildiği görülmekte, bu da özellikle büyükşehirlerde seminerlerini tamamlayacak öğretmenler için mağduriyete sebep olma ihtimalini doğurmaktadır. Yine üzerlerinde bulunan idarecilik görevini bırakmak suretiyle il içi yer değiştirme başvurunda bulunan, atama sonuçları 22 Mayıs’ta belli olacak ve atanmaları durumunda Atama Takvimine göre 22 Haziran’da göreve başlayacak okul müdürü veya müdür yardımcılığı görevini yürüten personel, seminer çalışmasını farklı ilde yapmak istediğinde ilgili internet sayfasında “yetkiniz bulunmuyor” ibaresi önüne çıkmakta ve bu durumda olan idarecilere başvuru hakkı tanınmadığı görülmektedir. 

Seminer çalışmalarına il dışında katılacak öğretmenlere il içi ve il dışı tayinleri, göreve başlama tarihleri de düşünülerek okul belirleme hakkı verilmesi, idarecilik görevini yürütürken il içi tayin istemek suretiyle görevinden ayrılacak olacak müdür, müdür yardımcılarına göreve başlama tarihleri de düşünülerek istedikleri yerde seminer yapma hakkının tanınması, gerekli düzenlemelerin yapılarak mağduriyetlerin önlenmesi için MEB’ den talepte bulunduk.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular