Sözleşmeli Öğretmen Atama Mülakatlarında Hakkaniyet İlkesinin Gözetilmesini Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 11 Nisan 2023 Salı
Sözleşmeli Öğretmen Atama Mülakatlarında Hakkaniyet İlkesinin Gözetilmesini Talep Ettik

45 bin yeni öğretmen ataması için yazılı sınavlarda başarılı olan öğretmen adayları mülakata hak kazanmıştır.Öğretmen atamalarında hakkaniyet unsuru göz önünde bulundurulmalı, yazılı sınavla kazanılmış haklar mülakatla ortadan kaldırılmamalıdır. Öğretmen atamalarında yazılı sınav puanının esas alınması ve mülakatların objektif yapılması gerekmektedir. Mülakat puanlarının yazılı sınav puanı çerçevesinde verilmesi kamu vicdanı açısından da gereklidir.

Mülakatlarda; yazılı sınav sonuçlarının dikkate alınması,mülakatların hukuka uygun objektif değerlendirilmesi yönünde hassasiyetle davranılması gereklidir. Sınavı kazanan öğretmenlerin haklarının korunması açısından mülakat puanlarının sonuca etki etmeyecek şekilde sınav puanlarına göre verilmesini MEB' den talep ettik. 

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular