Suriyeli Öğretmenler Devlet Okullarına Atanmış Mıdır? Milli Eğitim Bakanlığına Sorduk - Duyurular
Duyurular // 13 Mayıs 2024 Pazartesi
Suriyeli Öğretmenler Devlet Okullarına Atanmış mıdır? Milli Eğitim Bakanlığına Sorduk

 Basında ve sosyal medyada yer alan haberlerde 830 Suriyeli öğretmenin Adana ilinde bulunan devlet okullarında sözleşmeli olarak göreve başlatıldığı, birçok ilde de benzer durumun söz konusu olduğu bilgisi tarafımıza ulaşmıştır.

Basında ve sosyal medyada yer alan haberlerin doğruluğu var mıdır? Böyle bir atama varsa atama kılavuzuna uygun olarak sınav ve mülakat yapılmış mıdır? Böyle bir atama mevcutsa ataması gerçekleşen Suriyeli öğretmenlerin Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Kanun, Mevzuat Bilgisi ve Vatandaşlık ile ilgili bilgileri ölçülmüş müdür? İlgili kişilerin güvenlik soruşturmaları yapılmış mıdır? Bu kişiler ne amaçla okullara atanmış ve hangi branşlarda ders vermektedir?

Bakanlığınızca gerekli çalışmaların yapılarak; 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde sendikamıza bilgi verilmesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular