Talebimiz Karşılık Buldu : Okul Öncesi Öğretmenleri Destek Eğitim Odalarında Ücret Alabilecek - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 10 Ocak 2023 Salı

Eğitim Gücü Sen olarak eğitim çalışanlarının özlük haklarını korumak ve iyileştirmek yönündeki duruşumuz ve çalışmalarımız sonucunda destek eğitim odalarında görev alan okul öncesi öğretmenlerimize ek ders ödemesi yapılması yönünde karar 10 Ocak tarihinden geçerli olmak üzere Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

TALEBİMİZ KARŞILIK BULDU : Okul Öncesi Öğretmenleri Destek Eğitim Odalarında Ücret Alabilecek
MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Değişiklik ile 1 Aralık 2006 tarihli Bakanlar Kurulu kararının "ders ücreti karşılığında görevlendirme" başlıklı maddesi yeniden düzenlendi.
 
Bu kapsamda ilgili maddeye, "sınıf öğretmenlerine" ibaresinden sonra gelmek üzere "ve Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında okul öncesi öğrencilerine destek eğitim odasında verilecek eğitimle sınırlı olmak üzere okul öncesi öğretmenlerine okul öncesi eğitim" ibaresi eklendi.
 
Böylece kaynaştırma bütünleştirme yoluyla eğitimlerine devam eden okul öncesi çağdaki öğrencilerin destek eğitim odalarındaki öğrenimlerinde görev alan okul öncesi öğretmenlerin bu görevleri karşılığında ek ders ücreti almaları sağlandı.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik