Tam Gün Süren Görevlendirmelerde Görevli Personellerin Yemek, Ulaşım Vb. İhtiyaçlarının Karşılanmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 5 Nisan 2024 Cuma
Tam Gün Süren Görevlendirmelerde Görevli Personellerin Yemek, Ulaşım Vb. İhtiyaçlarının Karşılanmasını Talep Ettik

Ülkemiz genelinde 31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’ nde Bakanlığınızdan da birçok öğretmen ve memur gönüllü, resen görev almıştır. Görevin uzun sürmesi sebebiyle birçok il de oy sayım, tutanak yazma ve teslim işlemleri akşam geç saatlere kadar devam etmiştir. Akşam yemek saatinde dahi çalışmak zorunda kalan Bakanlığınız personelleri için daha önce talep etmiş olduğumuz akşam yemeği verilmemiş, birçok görevli iftar dahi yapamamıştır. Yüksek Seçim Kurulu’nun yapmış olduğu açıklamaya göre sandık görevlilerine siyasi partilerin isterlerse yemek götürebileceği söylenmiş, Devlet memurlarının ihtiyaçları siyasi partilerin inisiyatifine bırakılmış ve birçok ilde öğretmen, memurlar mağduriyet yaşamıştır. Benzer şekilde Bakanlığınızca yürütülen birçok eğitim, sınav görevi ve resen veya gönüllü yapılan görevlendirmeler tam gün sürmektedir.

            Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası olarak Bakanlığınıza bağlı çalışan öğretmen ve memurların benzer mağduriyetleri tekrar yaşamamaları adına; tam gün süren sınav görevleri, eğitimler, seçim görevleri ve resen veya gönüllü görevlendirmelerde görevli personellerin yemek, ulaşım vb. ihtiyaçlarının karşılanmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular