Ulaştırma Hizmetleri Mesleki Eğitim Ve Geliştirme Sınavlarında (src) Eğitim Çalışanlarına  Da Görev Verilmesini Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 15 Mart 2024 Cuma
Ulaştırma Hizmetleri Mesleki Eğitim Ve Geliştirme Sınavlarında (SRC) Eğitim Çalışanlarına  da Görev Verilmesini Talep Ettik

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce Ulaştırma Hizmetleri Mesleki Eğitim ve Geliştirme Sınavlarında (SRC) Teorik ve Uygulama Sınav Sorumlusu Semineri düzenlenmekte, bu semineri alan yönetici ve öğretmenler SRC sınav sorumlusu olarak görev alabilmektedir. Bakanlığınızın daha önceki duyurularında uygulamaya katılacaklar yalnızca okul ve kurumlarda görev yapan yönetici ve öğretmenler olarak bildirilmiştir. MTSK Direksiyon sınavlarında eğitim çalışanları da sınav sorumlusu olarak görev alabilmekteyken SRC uygulama ve teorik sınavlarında eğitim çalışanlarına görev verilmemektedir.

Ek ders geliri olmayan ve yalnızca maaş alan eğitim çalışanlarının bu tarz sınav görevleriyle ek gelir elde ettikleri bilinmektedir. Söz konu kurslara başvuru şartları tutan tüm eğitim çalışanlarının da dahil edilmesi, sınav görevlerinden eğitim çalışanlarına da verilmesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular