Üniversitede Görevli İdari Ve Akademik  Personellerin Tayin Ve Nakil İşlemleri Haklarından Faydalanmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 19 Mart 2024 Salı
Üniversitede Görevli İdari Ve Akademik  Personellerin Tayin Ve Nakil İşlemleri Haklarından Faydalanmasını Talep Ettik

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığına bağlı tüm üniversitelere 26.02.2024 tarihinde gönderilen E-94221838-900-12461 sayılı yazıda İdari Personelin Yer Değişikliği ile ilgili hazırlık yapılmak üzere bilgiler istenmiştir. Üniversiteler arası nakil ve yer değişikliği işlemleri için çalışmaların başlaması mutluluk verici olsa da ilgili yazıda yalnızca üniversitelerde görevli idari personeller yer almaktadır.

Yıllardır ailelerinden ayrı çalışmak zorunda kalan, sağlık özrünü bile kullanamayan binlerce akademik personelimiz de üniversitelerde görev yapmaktadır. Bilindiği üzere akademik personeller üniversiteler arası geçiş yapmak istemeleri durumunda uygun kadro için sıfırdan işlem yapmak ve başvuruyla ilgili kadroya tekrar atanmak zorunda kalmaktadırlar.

Üniversitelerde görevli idari personeller için 7. Dönem Toplu Sözleşme’nin 34. Maddesi gereği tayin ve nakil işlemlerinin hızlandırılması, akademik personellerin de aynı haklardan faydalandırılması, üniversitelerde çalışan tüm idari ve akademik personeller için tayin dönemleri belirlenerek yıllık tayin hakkının takvime ve düzene bağlanmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular