Uzakları Yakın Etmek İçin Pedal Çeviriyoruz - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 14 Haziran 2022 Salı

Eğitim Gücü Sendikası Kilis il Temsilciliği ilçe ve köylerde çalışan, barınma imkanı bulamadığı için gidiş-geliş yapan, bu nedenle de maaşının önemli bir bölümünü ulaşıma ayırmak zorunda kalan eğitim çalışanlarının durumuna dikkat çekmek için basın açıklaması düzenledi. İl temsilciliği tarafından 14.06.2022’de gerçekleştirilen sendikal ziyaretler, bisikletlerle yapıldı.

Uzakları Yakın Etmek İçin Pedal ÇeviriyoruzKilis İl Temsilciliğimiz tarafından yapılan basın açıklamasında ilçelerin küçük ölçekli olması nedeniyle barınma imkanlarının yetersiz olduğuna dikkat çekildi. Bu nedenle aylık ulaşım masrafı 1000-2000 lira arasında olan, barınma imkanı bulunmayan, ulaşım imkanları külfet getiren yerlerde görev yapan eğitim çalışanlarına servis imkanı sunulması veya yol ücretleri ödenmesinin sağlanması talebinde bulunuldu.

Bilindiği gibi ulaşım ücretleri ile ilgili Eğitim Gücü Sen Genel Merkezimiz tarafından 11 Mart 2022 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına resmi talepte bulunulmuştur. Olumsuz cevap gelmesi durumunda hukuki başvuru yapılacak olup Eğitim Gücü Sen’in gerek genel merkez gerek temsilcilikler nezdinde konuya duyarlılığı sürmektedir.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları