Uzman Öğretmenlik Ve Başöğretmenlik Soru Bankalarımız Üyelerimizin Erişimine Açıldı. - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 1 Ağustos 2022 Pazartesi

Kariyer Basamakları Sınavına Karşıyız! Ancak adil bir yarış için üyelerimizin yanındayız.

sbÖğretmenlik Meslek Kanunu'nda  bir ihtisas mesleği olarak tanımlanan öğretmenlik; aday öğretmenlikten sonra "öğretmen", "uzman öğretmen" ve "başöğretmen" olarak üç kariyer basamağına ayrılmıştır.  Söz konusu Kanun'da belirtilen kariyer basamaklarının uygulama esasları da  12 Mayıs 2022 tarihinde Resmi Gazete'de yürürlüğe giren "Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği"nde yer almış ve uygulanmaya başlanmıştır.  Eğitim Gücü Sen olarak ; Öğretmenlik Meslek Kanunu ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği'nin yayımlanmasından itibaren gerek planlama gerekse uygulamadaki sıkıntılara dikkat çekerek, konuyu yargıya taşıdık.  Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği'nin tüm paydaşlarla yeniden değerlendirilip gözden geçirilerek değiştirilmesi talebi ve ümidini taşıyoruz. Bu konuda hukuki olarak başvurumuzun takipçisi olmaya devam edeceğiz. 

Ayrıca Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası olarak üyelerimizin mesleki ve özlük haklarının korunması konusunda sorumluluk almayı, üyelerimizin taleplerine yanıt aramayı ve bütün eğitim camiasının dertleriyle dertlenmeyi bir görev biliyor; bu uğurda mücadele etmekten mutluluk duyduğumuzu belirtmek isteriz.  Bu bağlamda uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sürecinde üyelerimizin çalışmalarını destekleyici nitelikte olan ve alanın uzmanları tarafından hazırlanmış soru bankasını PDF formatında faydalarınıza sunuyor, başarılar diliyoruz.

* Soru bankasına ulaşmak için www.egitimgucusen.org.tr web sitemizin üst kısmındaki üye girişi bölümünden giriş yapmanız gerekmektedir. 


Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Yönetim Kurulu
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik