Uzman Ve Başöğretmenlik Başvurularında Hizmet Süresi Hesaplanırken 31.12.2024 Tarihinin Baz Alınmasını Milli Eğitim Bakanlığından Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 9 Temmuz 2024 Salı
Uzman ve Başöğretmenlik Başvurularında Hizmet Süresi Hesaplanırken 31.12.2024 Tarihinin Baz Alınmasını Milli Eğitim Bakanlığından Talep EttikBakanlığınıza bağlı çalışan öğretmenlere, meslekte geçirilen süre ve sınava puanına bağlı olarak uzman ve baş öğretmenlik ünvanları 2023 yılı itibariyle verilmeye başlanmıştır. 18.05.2023 tarihinde Bakanlığın web sitesinden yapılan duyuruda; uzman ve başöğretmenlik için hizmet sürelerinin hesaplanmasında son başvuru tarihi olan 4 Ekim 2023’ün baz alınacağı belirtilmiştir. Birçok öğretmenimiz bu durumdan dolayı mağduriyet yaşamış; askerlik, göreve geç başlama vb. sebeplerle birkaç günle uzman ve başöğretmenlik ünvanları için başvuru yapamamıştır. 2024 yılı için henüz uzman-başöğretmenlik başvuruları yayımlanmamıştır. Bu yıl alınacak başvurularda mağduriyet yaşanmaması adına hizmet süresi hesaplanırken 31 Aralık 2024 tarihinin baz alınması Milli Eğitim Bakanlığından talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular