Uzman Ve  Öğretmenlik Eğitim  Videolarının Tekrar Açılmasını Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 12 Eylül 2023 Salı
Uzman Ve  Öğretmenlik Eğitim  Videolarının Tekrar Açılmasını Talep Ettik

14 Şubat 2022 tarihinde Resmî Gazete' de yayınlanarak yürürlüğe giren Öğretmenlik Meslek Kanunu kapsamında Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği ile uzman öğretmen ve başöğretmen ünvanlarının her sene yapılacak sınav ile verileceği daha önce duyurulmuştu. Geçen sene ilk defa uygulanan Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınavı öncesi uzman ve başöğretmen olmak isteyen öğretmenlerimiz 180 saatlik eğitime tabii tutulmuş, sonrasında sınava girerek başarılı olmaları durumunda uzman ve başöğretmen ünvanlarını ve özlük haklarını almışlardır.

Bu yıl tekrar yapılacağı duyurulan sınav için eğitim videoları yayınlanmış ve sınava girmek isteyen öğretmenlerimizin, 17 Temmuz-08 Eylül 2023 tarihleri arasında bu videoları izleyerek, eğitimi tamamlamaları istenmiştir. Ancak 6 Şubat’ta ülkemizde yaşanılan deprem sonrası özellikle deprem bölgesinde olmak üzere ülkemizde internet erişimi ile ilgili sorunlar oluşmuş, ayrıca 2 tercih döneminde de görev almak zorunda kalan Psikolojik Danışman/ Rehber Öğretmenler ile yıllık izin usulü ile çalışan okul idarecilerinin videoları izlemekte sorun yaşadığı ve eğitimi tamamlayamadıkları sendikamıza iletilmiştir.

              Sendikamıza ulaşan talepler doğrultusunda; Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınav şartı olarak konulan eğitim videolarının tamamlanma tarihinin geçen yıl olduğu gibi uzatılarak tekrar sistemlerin açılması ve eğitim videolarını elinde olmayan sebepler dolayısıyla izleyemeyip eğitimleri tamamlayamayan öğretmenlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesini talep ettik

 

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular