Vekalatle İlişik Kesme İşlemi Talebimiz Kabul Edildi - Sendika Haberleri
Sendika Haberleri // 23 Ağustos 2022 Salı

Personel Genel Müdürlüğünün ilgili yazısı ile  Van İl Milli Eğitim Müdürlüğüne verilen görüş yazısında; "...yer değiştirme  suretiyle ataması gerçekleşen öğretmenlerin vekaleten ilişik kesme ve vekaleten göreve başlamalarının mümkün bulunmadığı değerlendirilmiştir." hükmüne yer verilmesi üzerine 22 Ağustos 2022 tarihinde sendikamız tarafından Personel Genel Müdürlüğüne resmi yazı yazılmıştır. 

v
Mevcut ekonomik şartlar altında öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri için yaz tatilinde görev yaptıkları yerlere giderek ilişik kesmeleri maddi olarak büyük sıkıntılar doğuracağından yola çıkılarak öğretmenlerin mağduriyetine sebep olmaması için ilişik kesme işlemlerinin   kolaylaştırıcı biçimde vekaleten yapılmasını talep etmiştik.  

Bunun üzerine, Personel Genel Müdürlüğünün illere gönderdiği yazıya göre; ildişi tayini çıkan öğretmenler vekaletle ilişik kesebilecek. Sendikamızın  22 Ağustos 2022 tarihli talebi sonrası il dışı tayini çıkan öğretmenlerin vekaletle ilişik kesebileceğine dair Personel Genel Müdürlüğü yazı yazmıştır.

Y
Y
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik