Yabancı Dil Ders Saatlerinin Düzenlenmesini Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 6 Eylül 2023 Çarşamba
Yabancı Dil Ders Saatlerinin Düzenlenmesini Talep Ettik

Millî Eğitim Bakanlığı; Ağustos 2023’te yayımlanan Tebliğler Dergisi 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılından itibaren 9. sınıftan başlamak üzere Arapça, Fransızca, Almanca gibi dersinin kademeli olarak zorunlu dersler arasından kaldırılacağını duyurdu. Daha önce yapılan müfredat değişikliği ile İngilizce ders saatlerinde da azalma yapılmıştı. 2. Yabancı dil uygulamasını zorunlu olmaktan çıkaran bu uygulama ile; yabancı dil alanında çağın gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip öğrenci yetiştirmek imkânsız hale gelmekte, bu branşların öğretmenlerini de norm sorunuyla karşı karşıya getirmektedir.

Bakanlığınızın yukarıda belirttiğimiz hususu da dikkate alarak dil ders saatlerinin arttırılması, kaldırılan derslerin yine zorunlu dersler kategorisine alınması konusunda gerekli çalışmanın yapılmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik