Yapı Kredi Kartlarını İptal Ediyoruz - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 5 Ekim 2022 Çarşamba

Batman İl Temsilcimiz Hayrettin Tutuş Yapı Kredi Bankası önünde basın açıklaması yaparak, bankanın eğitim çalışanlarının promosyon anlaşmalarını güncellemesini istedi.

Yapı Kredi Kartlarını İptal Ediyoruz

“BANKALARI TEŞHİR EDİYORUZ”

Batman İl Temsilcimiz Hayrettin Tutuş “Değişen ekonomik koşullar nedeniyle ilimizde de eğitim çalışanlarının promosyon anlaşmasında güncelleme yapılması gerekliliği doğmuştur. Milli Eğitim Müdürlüğü, önceki ihalenin kazananı olan Yapı Kredi Bankası Yetkilileri ile görüşmeler yapmış ve güncelleme talebini bildirmişlerdir. Yapı Kredi Bankası Batman Şubesi ciddiyetsizce güncelleme teklifini reddetmiştir. Banka çok düşük bir promosyon bedeli belirleyip (11.000 TL) resmen eğitim çalışanlarıyla dalga geçmiştir. Bunu yaparken diğer bankaların tekliflerine fren koyup ilk ihalenin iptaline neden olmuş ve yaklaşık 10 bin eğitim çalışanının maddi huzurunu engellemiştir. Fakat aynı banka, komşumuz olan Siirt’te 22.000 ve Batman Üniversitesinde 19 aylığına ek 12.500 ücret vermişken, Batman Milli Eğitime karşı takındıkları bu tutumu anlayamıyoruz. Üyelerimizi, eğitim çalışanlarımızın huzuruna göz diken Yapı Kredi Bankası kredi kartlarını iptal etmeye davet ediyoruz dedi.

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları