Yönetici Atama Sürecinde Yetki Aşımı - Basın Açıklamaları
Basın Açıklamaları // 19 Eylül 2022 Pazartesi

Kilis ilinde 31 Ağustos 2022 tarihinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taslak liste olarak yayınlanan yönetici atama sonuçları, 36 müdür/müdür yardımcısının okulun ilk haftası olmasına rağmen göreve başlatılmayarak sürecin uzatılması ve müdür olmak için yeterli puana sahip bir adayın listeden çıkarılması ile 16.09.2022 tarihinde sonuçlandı.

Yönetici Atama Sürecinde Yetki Aşımı

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama takvimi çerçevesinde, bütün aşamalardan geçerek makam onayına sunulan listenin Kilis Valiliği tarafından gerekçe sunulmadan ve resmi bir işlem tahsis edilmeden karara bağlanması usul ve esas yönünden sorunlar içermektedir.

Herhangi bir idari ve adli soruşturma sonucu bulunmaksızın yetki aşımı yapılarak böyle bir kararın alınması ilerleyen zamanlarda benzer süreçlerde manipülatif olaylara ve keyfi uygulamalara zemin hazırlayacaktır.

Olayın veya hiçbir şahsın herhangi bir tarafı değiliz. Duyarlı bir sivil toplum örgütü olarak kanun, kural ve hukuktan yanayız. Eğitim Gücü Sen Kilis İl Temsilciliği olarak Kilis Valiliği tarafından yapılan bu tasarrufun varsa yasal dayanak ve gerekçelerini eğitim çalışanları ve kamuoyu adına bilinmesi gerektiği inancı ile sürecin takipçisi olacağız.

M.Mustafa DOĞAN
Eğitim Gücü Sen Kilis İl Temsilcisi

 

 

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Basın Açıklamaları