Yönetici Atama Yönetmeliği Ve Yer Değişikliği Kılavuzunun Yayınlanması Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 18 Ocak 2024 Perşembe
Yönetici Atama Yönetmeliği Ve Yer Değişikliği Kılavuzunun Yayınlanması Talep Ettik

Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf TEKİN’in 2023 Eylül ayında Eskişehir Öğretmenler Odası Buluşmalarında belirttiği ve yine Van ili ziyaretinde dile getirdiği açıklamaya göre “Yöneticiler, okul müdür ve müdür yardımcılarının il dışı tayinlerinde yine aynı şekilde kurum müdürü veya müdür yardımcısı olarak yer değişikliği talebinde bulanabileceklerdir.” ifadelerinde bulunmuş, kurum yöneticilerine yönelik Atama Yönetmeliğinde değişiklik yapılacağını belirtmiştir.

Sayın Bakanın açıklamalarına rağmen hâlâ yeni bir yönetmelik ve kılavuz yayınlanmamıştır. Yer değişikliği için müracaat bekleyen kurum yöneticileri; herhangi bir mağduriyet yaşamamak, tercih yapıp yapmama konusunda kesin karar verebilmek ve yol haritası oluşturmak adına açıklanacak yeni yönetmeliği ve kılavuzu beklemektedir.

Oluşan belirsizliğin giderilmesi adına Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf TEKİN’in açıklamalarından yola çıkarak yapılacak değişikliklerin bir an önce duyurulması, yer değişikliği kılavuz ve takviminin yayımlanmasını talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular