Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığınca Seçimde Görev Almak Üzere Resen Görev Verilen Memurların Bakanlıklara Göre Dağılımları İle İlgili Bilgi Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 11 Mart 2024 Pazartesi
Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığınca Seçimde Görev Almak Üzere Resen Görev Verilen Memurların Bakanlıklara Göre Dağılımları İle İlgili Bilgi Talep Ettik

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde görev alacak kamu çalışanları il genellerinde belirlenmektedir. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı çalışan öğretmen ve memurlardan da çok sayıda görevli tanımlanmıştır. Okul ve kurumlardan seçimlerde görev alacak gönüllü kamu çalışanı listesi daha önce temin edilmesine rağmen birçok il ve ilçede gönüllülük esasına bakılmaksızın resen görevlendirilmeler yapılmıştır. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı çalışan çok sayıda idari personel, öğretmen, memur ve şefler resen verilen görevlendirmeler sonucu mağdur olmuştur. Sendikamıza ulaşan bilgiler doğrultusunda Kanunen tüm Bakanlıklara verilmesi gereken resen görevlerin ağırlıkla Millî Eğitim Bakanlığına bağlı çalışan idari personel, öğretmen, memur ve şeflere verildiği görülmektedir.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığınca seçimde görev almak üzere resen görev verilen memurların Bakanlıklara göre dağılımları ile ilgili 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde sendikamıza bilgi verilmesini talep ettik.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular