Öğretmen Ulaşım Ve Servis Ücret Giderlerini Meb’den Talep Ettik - Duyurular
Duyurular // 10 Mart 2022 Perşembe

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı köy ve taşra okullarında görev yapan binlerce öğretmenin artan ulaşım giderleriyle ilgili yoğun şekilde zorluk yaşadıkları sendikamıza ulaşmaktadır.

illi Eğitim Bakanlığına bağlı köy ve taşra okullarında görev yapan binlerce öğretmenin artan ulaşım giderleriyle ilgili yoğun şekilde zorluk yaşadıkları sendikamıza ulaşmaktadır. Akaryakıt fiyatlarının her geçen gün arttığı bu dönemde öğretmen servis ücretleri en büyük giderlerden biri ulaşım olmuştur. Köy okullarında görev yapan öğretmenler yol konusunda zaten mağdur iken akaryakıt fiyatları ve servis ücretleri maddi giderlerini daha da arttırmıştır.

Bazı köylere bir firma veya servis çalışmakta bu durum rekabet ortamının oluşmasını engellemektedir. Öğretmenler, servis ve firmaların istediği fiyatı ödemek durumundadır. Köy okullarında öğretmenler, yer yer aylık 2000 TL nin üstüne çıkan servis ücretlerini karşılamak zorunda kalmıştır.

Bu öğretmenlere okul bölgesinde lojman sunulmamakta ve ulaşım ücreti verilmemektedir. Benze durumda diğer memur ve personele bu yönde destek sağlanırken öğretmene sağlanmamakta ve mağdur olmaktadır. İdarenin özellikle lojman veye ev olmayan bölgelerde öğretmen ulaşımını sağlaması gerekliliktir.

Yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için; köy öğretmenlerinin de taşıma kapsamına alınması, servis hizmeti sağlanamayan kurumlar için servis imkânı sunulması, servis hizmetinin sağlanamadığı durumlarda yol ücreti verilmesi.

Sayın üyelerimiz aşağıda sizlerin de talep etmesi için örnek dilekçe paylaşılmış olup, dilekçeyi indirip kendinize göre düzenleyerek okul müdürünüze ayrıca cimer den talepte bulunabilirsiniz. Lütfen talep dilekçesini ve bu paylaşımı üyemiz olsun olmasın tüm öğretmen ve memurlarla da paylaşın ve onların da talep etmesini isteyin.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Duyurular