Engelli Olarak Kurumda Ya Da Okulda Kadrosuyla Çalışan Kamu Personelinin İsteği Dışında Yeri Değiştirilir Mi? Yerinin Değişmesini İstemeyen Personelin Ne Yapması Gerekir? - Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular // 15 Şubat 2024 Perşembe
Engelli olarak kurumda ya da okulda kadrosuyla çalışan kamu personelinin isteği dışında yeri değiştirilemez.  16.08.2014 tarihli Resmi Gazete’nin Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğinin Madde 11 Engel Durumuna Bağlı Yer Değişikliği Ek Madde 3 son paragrafında yer alan “Engellilik durumu devam ettiği sürece kurumlarca isteği dışında memurun yeri değiştirilemez” isteği dışında resen yapılan yer değiştirmelerde memur yer değiştirmenin iptali için kurumuna dilekçe ile başvurması gerekmektedir.
ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik