Kılık Kıyafet Eylem Kararı - Eylem Kararları
Eylem Kararları // 11 Eylül 2022 Pazar

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası yönetimi, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Kıyafet Yönetmeliğinin 5. Maddesinin hükümlerinin zaman içerisinde çeşitli düzenlemelerle güncellenmesini olumlu olarak değerlendirmektedir. Sendika merkez yönetim kurulu yapılan düzenlemelere rağmen yönetmeliğin bazı maddelerinde yer alan sınırlama ve yasakların baskılayıcı ve günümüz ihtiyaç ve şartlarına uygun olmayan hükümler içerdiğini düşünmektedir.

kk

Sendikamız yönetim kurulu olarak 06.09.2022 tarihinden itibaren üyelerinin temiz ve düzenli bir şekilde olmak kaydıyla kamu görevlerini yerine getirirken 2022-2023 eğitim- öğretim yılında, kılık kıyafet serbestliği uygulama kararı almıştır.

Üyelerimiz eylem dilekçesini ekinde eylem kararımızla okul/kurumuna teslim ederek Kılık Kıyafet Eylem Kararı'mızı uygulayabilirler.

ONLİNE ÜYELİK Herkesin sustuğu yerde "Hak mücadelenizin gür sesi olarak BİZ varız.“ anlayışıyla kurulduk. "Mesele ve sorun varsa çözümü de var." inancıyla yola çıkmış Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası -EĞİTİM GÜCÜ SEN- bu amaçla kurulmuştur.
Online Üyelik
// Diğer Eylem Kararları